Grupa Azoty Zakłady Azotowe "PUŁAWY" S.A.

Grupa Azoty Zakłady Azotowe "PUŁAWY" S.A.

ul. Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 13
24-110 Puławy
Tel.: + 48 81 565 28 33
Fax: + 48 81 565 28 56
E-mail: biuro@pulawy.com
Strona: www.pulawy.com
Grupa Azoty Zakłady Azotowe „PUŁAWY” S.A.

Zakłady Azotowe PUŁAWY SA w ramach prowadzonej konsolidacji polskiej chemii stały się jednym z filarów Grupy Azoty. Połowę przychodów PUŁAWY osiągają z działalności eksportowej, lokując swoje produkty na najbardziej wymagających rynkach świata (głównie Europa Zachodnia i Daleki Wschód).

Spółka jest europejskim potentatem na rynku nawozów azotowych: mocznika granulowanego (PULREA), saletry amonowej (PULAN), siarczanu amonu (PULSAR) i roztworu saletrzano-mocznikowego RSM. Ponadto jest globalnym potentatem na rynku melaminy i znaczącym dostawcą kaprolaktamu na rynki azjatyckie. PUŁAWY są też jedynym w Polsce producentem nadtlenku wodoru, największym w regionie producentem AdBlue i innych roztworów mocznika (NOXy), a także uznanym producentem ciekłego dwutlenku węgla oraz suchego lodu (COOLANT) i wody amoniakalnej (LIKAM).

Spółka od października 2005 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W skład Grupy PUŁAWY wchodzą GZNF „Fosfory” w Gdańsku – producent nawozów fosforowych, mieszanek nawozowych, świadczący usługi przeładunkowe, Zakłady Azotowe „Chorzów” - firma nawozowa o dużych walorach logistycznych, REMZAP Sp. z o.o. – świadcząca usługi budowlano-montażowe i remontowe oraz PROZAP Sp. z o.o. – świadcząca kompleksowe usługi projektowe dla przemysłu chemicznego w kraju i za granicą.
 • Oferowane usługi:
  • Oferowane usługi
   • Gazy techniczne
 • Oferta dla sektorów:
  • Oferta dla sektorów
   • Chemia przemysłowa
   • Nawozy i środki ochrony roślin
Nazwa Firmy:
Rodzaj firmy
Dostawca surowców
Usługi dla sektora
Oferta dla sektora
Usługi dla sektora:
Oferta dla sektora:
Miasto: